• Çıralı Sahil
  • Çıralı Kuşbakışı
  • Çıralı Çıralı Gündoğumu
  • Çıralı Sahil
  • Çıralı Yanartaş Khimaira

Çıralı - Yanartaş likya yolu

Ağzından alevler çıkan Kimera, köyümüzün, hatta bütün Likya bölgesinin en önemli simgesidir. Hala ateş püsküren bu canavarı görmek için en uygun zaman akşam karanlığı olur. Taşla döşeli patika her yaşta insanın yürüyebileceği kolaylıktadır.

Çıralı - Yanartaş ( khimaira ) - Ulupınar - Çıralı likya yolu

Çıralıdan itibaren yanartaş üzerinden geçip bu eşsiz doğa içerisinde akan suları ve şelalelerin hemen sonrasında ulupınar köyüne ulaşırsınız. Köyde Çınar ağaçları ile kaplı gürül gürül sular içerisinde bir çok restoran bulunmaktadır..Öğle yemeğinizin devamında isterseniz bulunduğunuz noktadan . Veya farklı bir parkurdan geri dönüş yapabilirsiniz...

Çıralı - Tahtalı dağı zirve likya yolu

Bu yürüyüş için en uygun aylar Ekim-Kasım-Aralık-Nisan-ve Mayıs aylarıdır. Tahtalı zirveye iki şekilde çıkış olmaktadır . Çıralıdan beycik yaylasına araçla gidilip oradan yaklaşık 5-6 saatlik bir yürüyüşle zirveye çıkılmaktadır. Zirve (2350 m) dir. İstenildiği taktirde iniş teleferiklede yapılabilmektedir. Yürüyüşler arasında en zorlusu bu parkurdur.

Çıralı - Olympos - Adrasan (Çavuşköy) - Çıralı likya yolu

En uzun parkurlardan birisi olup yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kuş sesleri Sakız ve sandal ağaçları eşliğinde Musa dağına tırmanılır. Dört saatlik tırmanışın ardından tepe noktada Beraberinizdeki yiyeceklerle manzara eşliğinde pikniğinizi yapabilirsiniz. Yürüyüşünüzün bitiş noktası olan adrasandan dönüşünüzü araçlarla da yapabilirsiniz.

Çıralı - Maden - Tekirova likya yolu

Bu parkur ağaçlar arasından deniz manzaralı olup yedi saat sürmektedir. Likya yolu patikası eşliğindeki bu yürüyüş herkesin yapabileceği kolaylıktadır. Bu yürüyüş süresince sizlere tavsiyemiz fotoğraf makinanızı yanınızdan ayırmamanız. Çünkü çok çeşitli manzara ve bitki kareleri alacağınızdan eminiz.

Yaylalar likya yolu

Çıralı çevresindeki birçok yaylaya yürüyüş yapabilir. Geleneksel yörük gözlemeleri ve yemekleri tadabilirsiniz...

Arykanda - Kekova likya yolu

Arykanda ve Kekova Günü birlik olarak gidip dönüş yapabileceğiniz mesafede olup zengin bir tarihi yapıya sahiptir. Ve çok sayıda kalıntı vardır. Roma hamamları Tiyatrosu sulardan çıkan lahitler deniz altındaki antik kalıntılar ve sayısız güzel koylar. Bu iki farklı noktada bulacağınız sayısız güzellikler arasında birkaçıdır.