• Çıralı Sahil
  • Çıralı Kuşbakışı
  • Çıralı Çıralı Gündoğumu
  • Çıralı Sahil
  • Çıralı Yanartaş Khimaira

İlçede; Olympos, Corydella, Rhodiapolis, İdebessiois, Gagae gibi antik kentler bulunmaktadır. Özellikle, Olympos çok fazla yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. 1991 yılında bu antik şehirde yapılan çalışmalar ve ortaya çıkarılan tarihi eserler, buranın tarihi ve turistik değerini daha da artırmıştır.

İlçenin sahil şeridi yaklaşık 30 km uzunluğundadır. Bu sahil bölgesinde Çavuşköy ( Adrasan ) koyu ile Olympos koyu; otel, motel, pansiyon ve restoranları ile yerli ve yabancı turistlere hizmet vermektedir. Mavikent Kasabası Karaöz Koyu'nda ise, tatil siteleri bulunmaktadır. Mavikent beldesi ile Finike ilçe sınırı arasındaki sahil şeridi, şu anda sadece yöre halkı tarafından inşa edilmiş ahşap evler (bungalow) ile iskan edilmiştir. Ayrıca yayla turizmi olarak yerli ve yabancı turistler için yaylalara turlar düzenlenir.

İlçe ekonomisinde ana gelir kaynağı seracılıktır. Seracılık ilçe nüfusunun tamamına yakınını doğrudan etkilemektedir. İlçe kuşbakışı bakıldığında bembeyaz sera görüntüsündedir.

Seracılık ve taze sebze, meyve üretiminde iyi bir konuma sahip kumluca ilçesinde, tüm ürünler teze olarak halk pazarında sunulmaktadır.

Uzun sahil şeridi ve dünyaca ünlü antik kentleriyle doğayı ve tarihi misafirlerine bir arada sunan cennet beldelerden Kumluca, zengin gezi olanaklarının yanı sıra her zevke uygun konaklama seçenekleriyle de Akdeniz’in gözde turizm noktaları arasında yer almaktadır. Her anını dolu dolu yaşayacağınız konaklama deneyimleri için beldede tatil köyleri, doğanın kalbinde sunduğu hizmetleri ile sonsuz huzur vadeden bungalov oteller ve lüks konaklama olanakları ile konfor arayanlar için otel seçenekleri Kumluca konaklama alternatiflerinin zenginliğini göstermektedir. Bu yıl Kumluca’yı ziyaret ederek siz de bu eşsiz güzelliklerden yararlanmak isterseniz otelleri.net sayfasından bölgenin tüm otellerini detaylı olarak inceleme olanağı bulabilirsiniz.